Telefonní číslo

+420 774 874 603

Adresa

Dělnická 1628/9, 170 00 Praha 7

Dotace na FVE

Jaké jsou dotační možnosti v oblasti fotovoltaiky.

Lámete si hlavu, jak ve své firmě účinně bojovat s rostoucími cenami elektrické energie? Řešením je investice do fotovoltaiky s dotační podporou. Více se dozvíte v našem následujícím článku.

Proč se ve své firmě zaměřit na FVE?

Díky chystanému Národnímu plánu obnovy (NPO) dojde k vyšší dotační podpoře zelených energií a s tím související fotovoltaiky, což je příležitost i pro vás. Nejen, že vyřešíte problém zvyšujících se nákladů na elektřinu, ale také značně „ozeleníte“ vaši firmu, což může přinést i další důležité benefity do budoucna. Například banky už dnes upřednostňují projekty a klienty, kteří problematiku ekologicky čisté energie již řeší.

Kdo může být žadatelem a z jakých dotačních programů můžete čerpat?

Mohou žádat podniky všech velikostí, od malých (do 50 zaměstnanců) přes střední (50 až 249 zaměstnanců) až po velké podniky (nad 250 zaměstnanců).

Dotační podpora bude poskytována nejen z Národního programu obnovy, ale také z Modernizačního fondu v rámci RES+ a z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK), takže vaše šance na získání dotace jsou více než příznivé.

Proč žádat o dotace na FVE v rámci NPO?

Výhod oproti dalším operačním programům je hned několik:

  • Žádat mohou i pražské firmy.
  • Jedná se o jednotkovou dotaci, která je vyšší než v Modernizačním fondu.
  • Značné usnadnění projektu, není stanovena podmínka minimální vlastní spotřeby, což znamená, že elektřina může mířit rovnou do sítě.
  • Nemusíte realizovat výběrové řízení.
  • FVE zařízení může být umístěno také na střeše a stačí mít pronajatou pouze tuto střechu, nikoli celou budovu.

Na co konkrétně mohu dotaci použít?

V případě dotace z NPO na pořízení a instalaci systémů FVE včetně akumulace energie. A také pouze na pořízení systémů pro akumulaci elektrické energie.

Vyhlášení výzvy se očekává 29. října 2021, ale stále platí, že kdo je připraven, není překvapen. Proto je nyní ideální doba společně připravit kvalitní a úspěšný dotační projekt, v případě zájmu se nám neváhejte ozvat na mackova.hrochova@dotacnikomora.cz.